Loading...

JEDINÉ MUZEUM DIAMANTŮ V ČESKU

Příběh drahokamů od jejich vzniku až po vzácný šperk

Příběh muzea

V centru Prahy najdete jedinečnou expozici, která vám přiblíží příběh nejvzácnějšího kamene od jeho vzniku, těžby, opracování, broušení až po třídění. Samozřejmě včetně jeho zpracování do podoby úchvatných šperků současnosti. Diamond Museum Prague je jediným muzeem diamantů ve střední Evropě. 

Čtěte více

Expozice

Unikátní expozice vám nabídne setkání se světovými nalezišti diamantů, s historií náročné těžby, a se všemi nástroji a nářadím, které jsou potřeba pro opracování drahokamů. Dozvíte se i to, jak poznat vzácné diamanty a proč září tak, že máte pocit, že v nich plane oheň.

Čtěte více

Šperky

Stejně jako v ostatních muzeích diamantů ve světě, i u nás se můžete nechat okouzlit i pohledem na solitérní vybroušené kameny vhodné k zasazení do špeků nebo na hotové šperky. Ty vznikají v profesionálních dílnách v Izraeli a na jejich kvalitu jsme patřičně hrdí.

Čtěte více

NAPSALI O NÁS

 „Úžasné, vidět celý proces od surového diamantu, až po nádherné, zářící, dokonalé skvosty.“ – Sonia Slanky

„Jedinečné muzeum, ne příliš velké, ale dozvíte se vše o diamantech. Příjemná kavárna pro chvíli odpočinku.“ – Ronald W

„Skvělé místo, velmi zajímavé, a děti si to užijí!“ – Ilana Kushnir

„Třpytivé místo, informativní expozice, krásné poklady!“ – Petra Frantová

„Během půl hodinové prohlídky podzemní části muzea se seznámíte s dávnou historií diamantů, jejich výrobou, těžbou, obráběním a broušením. V horní části muzea je umístěn obchod s krásnými šperky za přijatelné ceny a skvělou obsluhou.  Odpočinek si můžete nerušeně vychutnat v kavárně. Návštěvu muzea doporučuji také  pro rodiny s dětmi. Určitě se dozvíte mnoho nového!“ – Marcelz304