Muzeum diamantů vám nabídne setkání se světovými nalezišti diamantů, s historií těžby, seznámíte se se všemi nástroji a nářadím, které jsou potřeba pro opracování drahokamů. Uvidíte tak například i litinový horizontální rotující disk, na kterém dodnes probíhá broušení diamantů. Většinou se brousí kulatý briliantový výbrus, který má 57 plošek neboli faset. Jak náročné je z vytěženého kamene získat obroušený kámen? Právě celou tuto cestu popisuje naše expozice.

Téměř všechny exponáty v muzeu pocházejí z dílen v Izraeli. Jedním ze zakladatelů muzea je totiž Eli Katz – člen výrobní asociace diamantů v Izraeli, představenstva Izraelské asociace výrobců diamantů a představenstva diamantového muzea Harryho Oppenheimera.

Spolupracujeme také s předními českými gemology a geology, kteří nám významně pomohli s vytvořením expozice. Z jejich zkušeností čerpáme i nadále – především při přípravě specializovaných prohlídek a odborných přednášek.

V muzeu uvidíte také napodobeniny těch nejvzácnějších diamantů, například diamant Pigot, který se proslavil tím, že jako jediný diamant v historii byl úmyslně zničen, nebo Horu světla (KOH-I-NOOR), který je dnes součástí koruny královny Elizabeth. Mezi další unikáty pak patří diamant Polar Star, Shah nebo Orlov. Každý z těchto diamantů má svůj nezapomenutelný příběh.

Návštěvu Diamond Museum Prague ocení všichni milovníci historie, řemesel a šperků. Je vhodná i pro rodiny s dětmi a pro školní exkurze.